Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elektronické počítačové systémy

12. 5. 2008

 

a) se zaměřením na INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE
b) se zaměřením na POČÍTAČOVOU TECHNIKU

Společné pro obě zaměření:

Základy algoritmizace a programování (DELPHI). Základy diagnostiky závad počítačů a jejich odstraňování, umět sestavit a zahořet počítač. Základy elektrotechniky, elektroniky, číslicové techniky a elektrotechnických měření. Ovládání všech součástí kancelářského balíku MS Office. Programování WWW stránek a údržba WEB serveru. Instalace operačních systémů pro stanice i síťové servery.

Informační technologie (programové zaměření):

Použití nových informačních technologií v oblasti programování databází, multimédií, elektronického publikování. Hlubší znalosti programování ve vyšším programovacím jazyku, programování síťových a internetových aplikací. Grafické systémy CAD - 3D, CorelDraw. Softwarová instalace sítí + orientační hardwarová instalace.

Počítačová technika (hardwarové zaměření):

Hlubší znalosti programování ve strojovém kódu a systému řízení v reálném čase, programové ovládání periferií v DELPHI. Hlubší znalosti diagnostiky a oprav počítačů, schopnost diagnostikovat závady a provést jejich odstranění, umět sestavit a zahořet počítač. Umět konstruovat základní rozhraní pro připojení analogových a digitálních zařízení k počítači. Programování a používání mikroprocesorů použitých ve spotřební a řídící elektronice. Hardwarová a softwarová instalace sítí, diagnostika závad sítí. Hlubší znalosti předmětů elektroniky a měření.

Profilující odborné předměty: elektronické počítače, elektronika, elektronická měření, ekonomika, programové vybavení, grafické systémy 3D, počítačové sítě.
Maturitní předměty: český jazyk, cizí jazyk nebo matematika, elektronické počítače a volitelně: elektronika či programové vybavení.

Příjímací řízení:

Test všeobecných studijních předpokladů.
Více informací o podobě, obsahu a náročnisti pro přijímací řízení a o doporučené formě přípravy ke zkouškám se můžete dozvědět na internetových stránkách www.scio.cz společnosti Scio , která tyto testy pro naší školu zabezpečuje.

MOŽNOSTI UPLATNĚNÍ

Pro obě zaměření:
Střední technickohospodářský pracovník řídící práce či pracující v oblastech: Montáž , oživování a provoz prostředků výpočetní techniky včetně PC. Prodej a servis prostředků výpočetní techniky. Programování a aplikace uživatelských SW rostředků. Správce počítačových sítí ve společnostech a firmách s dominantním využíváním výpočetní techniky. Tvorba technického a programového vybavení aplikujícího jednočipové mikroprocesory. Vývoj slaboproudých zařízení řízených počítačem. Technik měření a regulace , zpracování a sběru dat. Školící technici pro oblast prodeje a využití výpočetní techniky. Specialista návrhu , instalace a testování hardwarových a softwarových komponentů PC a mikrokontrolerů. Aplikátor informačních technologií v oblastech: programování databází , multimedií , elektronického publikování a obchodování, aplikátor grafických konstrukčních systémů a simulačních programů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář